KURUCUNUN MESAJI:

Bir Hayal Gerçek Oluyor…

2-14 yaş arası çocuklarımız için çift dilde eğitim imkanı ve rüya gibi bir oyun ortamı sunan DREAM INTERNATIONAL SCHOOL SAMSUN’u (DISS) kurarak hem bizim hem de çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

DISS bünyesindeki ‘Nursery-Kindergarten’ programımızda 2-6 yaş arası çocuklarımızın tüm eğitim hayatları boyunca kullanacakları dil olan ana dilimiz Türkçeye ve ikinci dilleri olan İngilizceye birlikte odaklanmalarını sağlıyoruz. Tüm sınıflarımızda biri Türkçe, biri İngilizce Eğitmeni olan 2’er eğitmen bulunuyor ve çocuklarımıza, okulumuzdan içeri adım attıkları andan itibaren İngilizceyi duydukları, konuştukları, yaşadıkları bir ortam sunuyoruz.

DISS Eğitim programı içerisinde 7–14 yaş grubu çocuklarımıza hitap eden bir de ‘Kids Club’ kurduk. Amacımız 4+4 temel eğitim grubunda yer alan öğrencilerimize de İngilizce konuşabilecekleri bir ortam hazırlayabilmek. Bu gruptaki öğrencilerimiz okul öncesi/sonrası kulübümüze gelerek ödevlerini eğitmenler eşliğinde yapabiliyor, özel derslerden faydalanabiliyor, ayrıca Cumartesi günleri İngilizce Workshop Çalışmalarına da katılım sağlayabiliyorlar. Dileyen öğrencilerimiz, okulumuzun uluslar arası konseptine uygun olarak Fransızca ve Almanca dillerinde de tanışıklık geliştirici derslere katılabiliyorlar.

DISS bünyesindeki bir diğer fark yaratan programımız ise ‘Parents Club’. Öğrencilerimizin aileleri DISS ailesinin mutlak birer üyesi olup, bu program sayesinde onlar için özel olarak hazırlanan okul programlarımızdan en az çocukları kadar faydalanabiliyorlar.

“Elinizden gelen ve elinizden geleceğini hayal ettiğiniz ne varsa, hemen yapmaya başlayın. Cesaret; deha, güç ve mucizeyi içinde saklar” diyor Goethe. Biz EĞİTİMDE YENİLİĞİN VE KALİTENİN elimizden geleceğini biliyoruz, hayal ediyoruz.

Birlikte daha güzel hayaller kurmak için, gelin ve bize katılın!

Ayşe Mine ERGUN